close

מעוניינים לשדרג את האחזקה אצלכם ביחד אתנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

  צור קשר

  אטמים מכניים

  גלריית תמונות

  לאור הנדסה בע”מ הינה המפיצה הבלעדית של FLOWSERVE יצרן האטמים המכניים הגדול בעולם.
  אטם מכני מתוצרת Flowserve יספק פתרון לבעית אטימה של כל משאבה במפעלכם, במפעלי תהליך, מפעלים כימיים, מפעלים פטרוכימיים, דלק, אנרגיה, מינרלים, דשנים, חומרי הדברה. האטמים המכניים הללו יספקו פתרון לבעיות אטימה במשאבות, במדחסים, מפוחים, מערבלים, מיקסרים, ריאקטורים, יבשנים, צנטריפוגות, במתקנים כימיים, מתקני תעשיות תהליך, באוניות, בצוללות, בצי הסוחר, בחיל הים ובתעשייה האווירית.
  אטמים מכנים יתאימו גם למערכות מיזוג אוויר – גם למדחסים וגם למשאבות מי הקירור ומי המחזור של מגדלי הקירור ומחליפי חום.
  את האטמים המכנים המשומשים ניתן לשפץ במרכז לשיפוץ אטמים מכניים (מרכז שירות מהיר לכל סוגי האטמים)
  של לאור הנדסה בע”מ, המוסמך ע”י חברת Flowserve. מהנדסי השירות של לאור הנדסה בע”מ עברו הכשרה מעמיקה במפעלי Flowserve ובמרכזי השיפוץ שלהם.

  לאור הנדסה מקיימת ימי עיון והדרכה לאנשי אחזקה ומהנדסי אחזקה.

  ** ביוני 2023 קיימה לאור הנדסה הדרכה מקיפה בנושא אטמים מכניים של חברת Flowserve;
  ההדרכה התקיימה במפעל לאטמים מכניים ב Etten-Leur  הולנד ונכחו בה לקוחות לאור הנדסה לאטמים מכניים.

  ** בינואר 2015 ערכה לאור הנדסה שתי הדרכות מקצועיות לקבוצת בז”ן ופז בית זיקוק אשדוד
  בנושא אטמים מכניים ופתרונות אטימה;
  ההדרכה התקיימה בכתת ההדרכה בלאור הנדסה וניתנה ע”י מומחה אפליקציות של חברת Flowserve.

  שיפוץ אטמים מכניים

  אטמים מכנים מהווים רכיבים אשר מטרתם לאטום באופן שימנע מהנוזל לצאת החוצה וזאת, על ידי שימוש ברכיבים מיוחדים עם תכונות ספציפיות; קפיץ, מסגרת, סובב, טבעת סובבת וטבעת קבועה – בסך הכול אותם האטמים כוללים 7 חלקים, כאשר המשותף ביניהם זאת העובדה שכולם עגולים וניתנים לכיוון, החלפה וויסות. בכדי לשמור על האטם ולאפשר לו לבצע את תפקידו בצורה המצופה לאורך זמן, יש צורך בביצוע פעולות תחזוקה שונות; יש להקפיד ולנקוט באותן פעולות בכל תקופת זמן קצר. קיימת חשיבות גבוהה לדאוג שאותן הפעולות יבוצעו על ידי חברה מקצועית ומנוסה, אשר הוסמכה על ידי יצרן האטמים ויש לה הידע, הציוד והבקיאות בכל התקנים, כמו גם היכרות מעמיקה עם  החומרים והרכיבים של האטמים – מה שיאפשר לה לבצע את עבודת השיפוץ בצורה האופטימאלית.

  אטמים מכניים למשאבות

  בכדי לאטום את הציר הסובב של המשאבה, יש צורך באטמים מכניים המאפשרים את תנועת הציר. אטמים מכניים למשאבות פועלים בעיקרון של סיבוב שני משטחי החלקה מלוטשים אחד כנגד השני. מבחינת חלקי האטם, קיימים שני חלקים בסיסיים: הראשון הוא החלק הסובב המחובר אל הציר ומסתובב ביחד עמו, והחלק השני הוא חלק נייח אשר ממוקם בפתח של כניסת הציר אל הנוזל. משטחי האטימה יכולים להיות עשויים מחומרי גלם שונים, כאשר הנפוצים שביניהם הם סיליקון, נירוסטה, פחם וחומרים נוספים. בחירת החומר מותאמת לאפליקציה של כל אטם ספציפי.

  מי יכול להחליף אטמים מכניים למשאבות? 

  חשוב לקחת בחשבון כי הרכבת אטמים מכניים למשאבות טומנת בחובה מורכבות רבה, ובכדי לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר יש להכיר את המערכות השונות, להיות בעל ידע טכני, יכולות מקצועיות, ציוד וכלים מתאימים. לכן, מעבר לבחירת האטמים המכניים המתאימים והקפדה על התחזוקה שלהם, חשוב לשים דגש גם על נושא החלפת האטמים ולוודא שמי שיבצע את העבודה, ידע להימנע מטעויות כאלו ואחרות בהליך ההרכבה; הקפדה על הפרמטרים הללו יאפשר לכם ליהנות בסופו של תהליך מהתוצאה הטובה ביותר.

  מעוניינים לשדרג את האחזקה אצלכם ביחד אתנו?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

   אז מה בעצם התפקיד של אטמים מכנים?

   אטמים מכנים מהווים אלמנטים חשובים במשאבות, כאשר הם מעורבים בתהליכים בהם ישנה כניסת ציר לחלל עם נוזל והמטרה היא מניעת היציאה של הנוזל דרך הצירים. מכיוון שהנוזל עלול לסכן או לזהם את הסביבה, בכדי למנוע מצבים שכאלו, נכנס האטם המכני לתמונה. קיימים סוגים שונים של אטמים מכנים שחשוב להכיר – וזה כמובן, עוד בשלב המקדים לבחירת האטמים. הליך שיפוץ אטמים מכנים אמור להיכנס לתמונה בשלבים מאוחרים יותר, כאשר הכדאיות הכלכלית מצדיקה שיפוץ האטם ועדיפה כלכלית על פני רכישת אטם מיכני חדש יקר.

   מעוניינים בשירות של שיפוץ אטמים מכנים?

   כאמור, בהליך שיפוץ אטמים מכנים, קיימת חשיבות גבוהה להסתייע בצוות מקצועי ומנוסה, אשר מכיר לעומק את כל התקנים ודואג לעבוד עם הטכנולוגיות המתקדמות ועם החומרים הטובים ביותר המצויים בשוק. מהסיבה הזאת, חברת לאור הנדסה, יכולה להוות את הכתובת האופטימאלית עבור המטרה. החברה הוותיקה אשר הוקמה בשנת 1979, מציעה מגוון רחב של שירותים המיועדים למפעלים בתעשייה ובין היתר: ניקוי הידרודינמי, ניקוי כימי, ציפי אפוקסי, שיפוץ אטמים מכנים ושירותים נוספים.

   המקום הנכון לאטמים מכניים

   אם אתם מחפשים אחר אטמים מכניים, אין סיבה שתתפשרו על פחות מהאטמים המכניים המתאימים והאיכותיים ביותר אותם תוכלו למצוא – ובדיוק במקום הזה, חברת לאור הנדסה יכולה להיכנס לתמונה ולספק מענה מקצועי ואמין על כל בקשה או דרישה. החברה המנוסה, בעלת השם והמוניטין בתחומה, הוקמה בשנת 1979 ומאז ועד היום היא מספקת שפע של שירותים ומוצרים המיועדים לתעשייה, בין היתר ניקוי הידרודינמי, ניקוי כימי, ציפוי אפוקסי תעשייתי, שיפוץ אטמים, מקשרים אלסטיים, שמן סינטטי, אטמים מכניים למשאבות ועוד. לקבלת פרטים הן על החברה, הן על שירותיה והן על אותם אטמים מכניים אותם היא מציעה, אתם מוזמנים ליצור קשר כבר היום והצוות המקצועי ישמח להעניק לכם את כל הפרטים והמידע.

   היכן רוכשים אטמים מכניים למשאבות?

   רכישת אטמים מכניים למשאבות חשוב לבצע מול חברה אמינה ומקצועית, שמתמחה באספקת אטמים מכניים לכל סוגי המשאבות. בחירת האטמים הנכונים הכרחית לתפעול תקין של המשאבה, ואטימה של הציר הסובב מחייבת שימוש באטמים שמאפשרים תנועה של ציר. 2 חלקים עיקריים מרכיבים את האטמים המכניים: חלק נייח וחלק סובב. החלק המסתובב מתחבר אל הציר ונע יחד עמו בעוד החלק הנייח ממוקם בפתח הציר. חברת לאור הנדסה יודעת להתאים בעבור כל משאבה אטמים מכניים למניעת נזילות ותפקוד תקין של המערכת כולה. חייגו עכשיו להתייעצות והזמנת אטמים עם צוות מקצועי של מהנדסים.

   איך בוחרים אטמים מכניים למשאבות?

   התייעצות עם איש מקצוע הכרחית לבחירה מדויקת של אטמים מכניים למשאבות. חברת לאור הנדסה בע”מ ידועה כחברה מובילה בתחום, וזו משווקת אטמים מכניים למשאבות משלל סוגים ובאיכות גבוהה. כל שעליכם לעשות בשביל לרכוש אטמים אלו זה ליצור קשר עם הצוות המקצועי של לאור הנדסה ולבצע הזמנה. האטמים מתאימים למשאבות במפעלים כימיים, תעשיות דלק ואנרגיה, מפעלים לחומרי הדברה/דשן ועוד. ניתן להתקין את האטמים במשאבות, מיקסרים, מפוחים, מדחסים, מתקנים כימיים, כלי שייט, כלי תעופה ועוד. כמו כן, שימוש באטמים מכניים מתאים גם למערכות מיזוג אוויר.

   מה אפשר לעשות עם האטמים הישנים?

   רגע לפני שאתם ממהרים להשליך את האטמים הישנים כדאי שתדעו שאפשר וכדאי לשפץ אותם במרכז השירות לשיפוץ אטמים של חברת לאור הנדסה בע”מ. צוות המהנדסים של לאור הנדסה בע”מ עבר הכשרה יסודית לשיפוץ אטמים מכניים למשאבות. לאחר שיפוץ מלא ובדיקת תקינות אפשר לחזור להשתמש באטם המשופץ.

   תחזוקה נכונה של אטמים מכניים

   התפקיד העיקרי של האטמים המכניים הוא במניעת נזילות. על מנת להאריך את תקופת השימוש באטמים חשוב לבצע באופן שוטף פעולות תחזוקה על פי הנחייה של איש מקצוע שמכיר את המערכות שלכם. את פעולות התחזוקה נבצע באמצעות חברה מקצועית שהוסמכה לטיפול באטמים על ידי היצרן. היכרות יסודית עם כל הרכיבים של האטם ותכונות החומר, הכרחית לתחזוקה אופטימלית. חברת לאור הנדסה בע”מ מתמחה באספקה, תחזוקה ושיפוץ אטמים מכניים, צרו קשר לתיאום פגישת התייעצות וקבלת פרטים נוספים.

   שיפוץ אטמים מכניים ע”י חברה מנוסה

   אטמים מכניים מיועדים לתת מענה לאיטום משאבות וציוד העברת נוזלים. על האטמים להיות אמינים, קלים להרכבה, יעילים, עמידים, בטיחותיים לשימוש ובעלי אפשרות של תיקון או שיפוץ בהתאם לצורך. האטמים המכניים המתאימים יצליחו לשפר באופן משמעותי את הביצועים בעוד הם מתמודדים בהצלחה עם תנאי סביבה מאתגרים. יכולת שיפוץ אטמים מכניים חשובה להפחתת העלויות הנלוות לעצירת תהליך הייצור; בנוסף, לו”ז לשיפוץ עשוי לקצר את פרק הזמן הנדרש להצטיידות באטם חדש. חברת לאור הנדסה בע”מ מספקת שירותי אחזקה מתקדמים במפעלי תעשייה ומוסדות בתחומי ניקוי כימי, ניקוי בלחץ מים גבוהה, ציפויי מגן תעשייתיים ועוד. בזכות הניסיון והידע הרב של חברת לאור הנדסה בע”מ תצליחו להפיק יותר מהאטמים המכניים שלכם.

   שיפוץ אטמים מכניים מסוג מכלול

   את אטמי המכלול תכננו טובי המהנדסים במטרה להבטיח אטימה מקסימלית. ניסיון עשיר וציוד חדיש אכן יצרו אטמים מכניים איכותיים שהציבו רף חדש בעבור כל השאר. האפשרות של שיפוץ אטמים מכניים מאפשרת מתן מענה מהיר וכלכלי להבטחת תחזוקה יעילה, אמינה וחסכונית. שימו לב, שיפוץ אטמים מכניים דורש מכשור מתאים, יידע רב וניסיון אשר קיים אך ורק במרכז שיפוץ לאטמים מכניים אשר הוסמך על ידי יצרני האטמים.

   איך חוסכים בעבודה עם אטמים?

   בחירה באטמים איכותיים ועמידים היא הצעד הראשון לצמצום הוצאות התחזוקה. שיפוץ אטמים מכניים על פני החלפה מלאה חוסך בעלויות רכישת אטם חדש, ובסיום השיפוץ הלקוח מקבל אטם כחדש עם אחריות של 12 חודשים. אטמים חצויים ניתנים להרכבה ללא צורך בפירוק של המשאבה, וניתן לבחור באטמים חצויים ותוכלו להפחית באופן משמעותי את הוצאות האחזקה.

   אלו אטמים מתאימים לאפליקציות קשות?

   על האטמים שנבחר בעבור אפליקציות קשות להיות כאלו שמאפשרים תנועת ציר מקסימלית נטולת עצירות ואינם נסתמים. אל תתפשרו על פחות מאטמים עמידים בפני רוב התקלות, המבוססים על טכנולוגיה חדישה. לפי הצורך ניתן יהיה להתקין אטמים מיוחדים בהתאמה אישית, בעבור אפליקציות קשות במיוחד לאטימה, והמהנדסים של חברת לאור הנדסה בע”מ יודעים להציע פתרונות איכותיים לאיטום מלא של כל סוגי הנזילות.

   איך משפצים אטמים מכניים?

   עבודת שיפוץ אטמים מכניים תכלול פירוק, הערכת לגבי החלקים הנדרשים להחלפה, ניקוי יסודי של חלקי האטם, ליטוש של טבעות האטימה, הרכבת כל החלקים וביצוע בדיקות במתקן ייעודי לאישור תקינותו של האטם המשופץ, ודו”ח כשל יוכן בהתאם לצורך.

   מבין לקוחותינו

   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support