אנגלית
יוטיוב
לינקדאין

עגלת קניות (0)

סגור
עגלת הקניות שלך ריקה.
04-9833566
חנות

צור קשר

ציפוי פלסטוקור

פ ל ס ט ו ק ו ר®

תהליך ציפוי אפוקסי רב שכבתי של תאי מים, מכסים ומחליפי חום

כאשר בלוח הצינורות (Tube Sheet ) של מחליף חום מעורגלים צינורות ממתכת שונה מזו של הלוח, נוצר תא גלבני הגורם לקורוזיה המתבטאת בהופעת גימומים בלוח סביב הצינורות ונוצרת חוליה חלשה באזור הערגול אשר מביאה לבסוף לדליפה, להשבתת המתקן ולהוצאות תיקון גבוהות.

ב- 1958 פותחה בגרמניה שיטת פלסטוקור® לציפוי מגן מאפקוסי קרמי (אפוקסי 100% מוצקים עם אבקה קרמית) אשר בוצעה במאות מעבים ומחליפי חום, בעיקר בתחנות כוח ובבתי זיקוק וסיפקה הגנה ארוכת שנים למחליפי חום ישנים וחדשים.

חומרי הציפוי הם מתוצרת Duromar® ארה"ב, שהינה גם פלסטוקור ארה"ב. במשך השנים, שיטת פלסטוקור לציפוי מגן הלכה והשתכללה, הן בטיב חומרי הציפוי והן בטכנולוגית היישום, והפכה להיות השיטה המובילה בעולם לתיקון ולהגנה על לוחות צינורות והצינורות עצמם.

בניה מחדש של פלטות מאוכלות והארכה מחדש של חיי לוחות הצינורות ואזורי הערגול היא המומחיות הקיימת בשיטת פלסטוקור.
מערכות ציפוי דקות עובי (פחות מ- 1 מ"מ) נוטות להיפגע מפגיעות מכניות, מטורבולנציה ומחדירות עד מתכת הבסיס. בשיטת פלסטוקור לוח הצינורות מצופה בשכבה עבה של 5 – 3 מ"מ ועד 8 מ"מ אפוקסי קרמי.
תהליך הציפוי בשיטת פלסטוקור יכול להתבצע על לוח צינורות חדש למניעת הצורך בשימוש במתכות יקרות, או על לוח צינורות ישן ומאוכל, כך שהנזק הקיים מתוקן ונמנע המשך הנזק בעתיד.
אם בנוסף לכך מצפים גם את תאי המים ואת המכסים, הצורך בהגנה קתודית יורד משמעותית או נמנע לחלוטין.

בשיטת ביצוע הציפוי הזו, מתקבלים בפתחי הצינורות פני שטח מתרחבים וחלקים, דבר המשפר את הזרימה בכניסה וביציאה של הצינורות. בנוסף לכך, פחות משקעים מצליחים להתיישב על השטח המצופה, ואלה ששוקעים עליו מוסרים ממנו בקלות.

ציפוי פנים קצות הצינורות בשיטת פלסטוקור®

כאשר יש גימומים במעטפת הפנימית של הצינורות (ברוב המקרים הגימומים מופיעים רק בקצוות הצינורות), בשיטת פלסטוקור מצפים את פנים המעטפת של הצינורות עד לעומק של מספר סנטימטרים. עלות תיקון זה נמוכה בהרבה מאשר החלפת צינורות (Re Tubing ) ולאחר התיקון מצב המעבה שודרג והוטב לעומת מעבה חדש.

ציפוי מכסים ותאי מים בשיטת פלסטוקור®

למטרה זו פותחו חומרי האפוקסי הקרמיים (100% מוצקים) מתוצרת Duromar ® ארה"ב (שהיא גם פלסטוקור ארה"ב).
הפיתוח המשותף של פלסטוקור® בגרמניה ו- Duromar® בארה"ב שיפר במשך השנים את איכות המוצרים והתאמתם המעולה למטרה זו.
חומרי ציפוי אלה משמשים לא רק לתאי מים של מעבים ומחליפי חום, אלא גם למיכלים, לגופי משאבות ומגופים, לצנרת למאיצי משאבות, מדחפי אניות וכו'.

יישום שיטת פלסטוקור®

שיטת "פלסטוקור" מבוצעת כפרויקט מושלם. לאור הנדסה בע"מ הוסמכה, לאחר הכשרה יסודית ורכישת ניסיון, כ"פלסטוקור ישראל".

המפתח להצלחת הפרויקט הוא השילוב ההכרחי: חומרים, שיטת היישום, כוח אדם

לחץ להגדלה לחץ להגדלה

חומרים
זה מתחיל עם השימוש בחומרים שנבחרו ופותחו במשך השנים במיוחד ליישום זה ואשר תכונותיהם הוכחו כסופר-איכותיות למטרה הזו והדבר מתבטא במצב המצויין של הציפויים שנבדקו באופן תקופתי במשך מצטבר של 30 ו- 40 שנה.

שיטת היישום
לא די בחומרים המשובחים ביותר, חשובה לא פחות שיטת היישום. פלסטוקור פיתחה, עם השנים, טכניקה וסדר פעולות שחובה להקפיד עליהם מפריטי הציוד הקטנים ביותר (חלק ניכר מהציוד פותח במיוחד ליישום זה), המשך בסדר פעולות פרטני וקפדני, בקרת איכות הן על הניקיון הראשוני, על תנאי הסביבה, על הכנת השטח, על הגנת חדר המכונות שמסביב מאבק, על הקניית תנאי יישום אופטימליים ועל גימור מושלם.

כוח האדם
הביצוע צריך להיות נכון מהרגע הראשון ועד לסיום, אין מקום לכשל ולתיקון שגיאות. הטכנאים המבצעים חייבים להבין ולהכיר היטב את כל שלבי עבודתם.
שיטת פלסטוקור מיושמת בעולם אך ורק ע"י טכנאים שעברו הכשרה יסודית והתנסו היטב בשיטת פלסטוקור . טכנאים אלו מבינים היטב כל צעד בשיטה ומקפידים לבצעה במצוינות בכל שלב משלביה.

 

  תמונות לתהליך ציפוי פלסטוקור